Otázky a odpovede

a

Nemôže dieťa roztrhnúť šnúrku a prehltnúť koráliky?

Šnúrka je dostatočne pevná, určite ju neroztrháte ťahom (samozrejme v rámci ľudských síl :). Na náhrdelníku sa okrem toho nachádzajú bezpečnostné uzly a plastové zapínanie, ktoré bráni korálky zo šnúrky vybrať. Ak neodstránite tieto časti náhrdelníka, dieťatko nemá šancu dostať sa k samostatným korálikom.
a

Sú silikónové šperky pre deti bezpečné? Môžu ich vkladať do úst?

Naše štýlové silikónové náhrdelníky na kojenie sú ručne vyrobené na Slovensku z korálikov zo zdraviu nezávadného a odolného potravinárskeho silikónu. Všetky komponenty náhrdelníkov sú certifikované. Sú bezpečné pre bábätká a ich malé ústa. Koráliky sú veľmi odolné, mäkké, pružné a nerozbitné. Sú jemné a mäkké pre detské ďasná a prererezávajúce sa zúbky. Sú bez akéhokoľvek zápachu a chuti, príjemné na dotyk a nelepivé. Neobsahujú žiadne toxické látky, latex, ftalátov/BPA/PVC a ani žiaden z ťažkých kovov ako je olovo a arzén. Naše koráliky sú schválené FDA, LFGB, SGS. Sú odolné teplotám od -60°C až 200°C, preto vhodné aj do umývačky riadu a mrazničky a na sterilizáciu môžete používať horúcu vodu. Všetky komponenty vrátane silikónových korálikov, šnúrky a zapínania majú certifikáty FDA, F963, LFGB, CE, SGS, Australian Standard Test ,EN71, MSDS. Vyrábajú sa s otvoriteľným zapínaním, ktoré sa pri silnejšom pohybe otvorí, ale náhrdelník sa neroztrhne, a tak slúži ako bezpečnostný prvok.
a

Môžem silikónový náhrdelník a náramok sterilizovať horúcou vodou?

Koráliky sú odolné teplotám od -60°C až 200°C, preto môžete na sterilizáciu používať horúcu vodu. Odporúčam do horúcej vody namáčať len koráliky, plastové zapínanie do horúcej vody neponárajte, aby sa zapínanie pod vplyvom tepla neroztiahlo a neprišlo tak k zníženiu funkcie zapínania.
a

Ako sa treba o silikónové náhrdelníky a náramky starať?

Náhrdelníky umývame podľa potreby. Môžete ich oplachovať teplou vodou (môžete použiť i detské mydlo alebo saponát na umývanie fľašiek a cumlíkov) a následne nechať voľne uschnúť na vzduchu. Je možné umývanie aj v umývačke riadu, vo vrchnom koši. Ja však veľmi nedôverujem chémii použitej v tabletách a saponátom do umývačiek, preto odporúčam ručné umývanie šperkov. Taktiež ich môžete oprať v pračke, odporúčam vo vrecku, aby sa nezamotalo do nich zvyšne prádlo. Na cestách ich môžete očistiť i detskými vlhčenými utierkami. Koráliky sú odolné teplotám od -60°C až 200°C, preto môžete na sterilizáciu používať horúcu vodu. Odporúčam do horúcej vody namáčať len koráliky, plastové zapínanie do horúcej vody neponárajte, aby sa zapínanie pod vplyvom tepla neroztiahlo a neprišlo tak k zníženiu funkcie zapínania. Zatváranie nie je vhodné kúsať. Kúsanie plastového zatvárania môže spôsobiť zníženie jeho funkcie.
a

Posielate tovar aj do zahraničia?

Áno, samozrejme, nie je problém. V rámci Českej republiky je poštovné vo výške 4,30 EUR do ostatných krajín Európy 6,00 EUR a do zvyšku sveta 8,50 EUR.
a

Aká je cena poštovného?

Zásielky posielame doporučene prostredníctvom Slovenskej pošty, aby sme mohli aj my a aj vy online kontrolovať stav doručenia. Cena doporučenej zásielky v rámci Slovenska je 2,70 EUR. Ak si želáte poslať tovar na dobierku, cena zásielky je o niečo vyššia, v rámci Slovenska 4,00 EUR. Ak ste z Trnavy, alebo ju máte blízko, dá sa dohodnúť aj na osobnom odbere, kde za poštovné neplatíte.
a

Prečo novorodeniatko nemusí javiť o náhrdelník záujem?

Novorodeniatka vidia ostro len na 20-25 cm a jediné čo novorodeniatko potrebuje je jeho maminka. Preto sa neľaknite, ak ho v prvých dňoch, týždňoch, či mesiacoch nebude náhrdelník zaujímať. V tomto období ho nebudú zaujímať ani žiadne hračky. Jeho čas však určite príde. Minimálne vtedy, keď sa budú prerezávať prvé zúbky. Je veľmi ťažké povedať, od koľkých týždňov bábätko náhrdelník zaujíma, je to veľmi individuálne, nakoľko každé dieťatko je iné. Odporúčame maminám náhrdelník nosiť a skúšať, kedy sa s ním začne dieťako hrať a zaujímať ho. Veď práve preto ich robíme také, aby ozdobili aj mamičku a boli pre ňu šperkom.
a

Ako dlho sa čaká na vybavenie objednávky a kedy mi bude zásielka doručená?

Vaše objednávky sa snažíme vybaviť čo najskôr. V prípade, že ste sa rozhodli platbu uskutočniť prevodom na účet, tovar odosielame v deň pripísania peňažných prostriedkov na účet. Ak ste sa rozhodli pre platbu na dobierku, tovar odosielame väčšinou v deň objednávky, alebo nasledujúci deň. Na doručovanie využívame služby Slovenskej pošty, zásielka k vám dorazí približne za 2-3 dni. Ak si tovar objednáte v druhej polovici pracovného týždňa a je nádej, že by vám mohola zásielka prísť ešte pred víkendom, zdarma prilatíme 1.triedu, aby sme Vám urobili radosť a už počas víkendu ste mohli naše šperky používať. Aj ja som mama a viem akú obrovskú radosť by mi to urobilo ;) <3 Tovar je posielaný doporučene a vždy posielame link na sledovanie zásielky online. Výnimka nastáva vtedy, ak je môj malý pomocník Samko chorý. Vtedy zásielky nemôžem vybavovať takou rýchlosťou, ale verte, že ich vždy posielam čo najskôr a spravím pre to všetko, čo je v mojich silách.
a

Akým spôsobom môžem zaplatiť?

Momentálne máme dostupné 3 možnosti platby: 1. prevod na bankový účet, 2. dobierka a 3. PayPal. Pracujeme na tom, aby ste mohli na našich webových stránkach platiť aj prostredníctvom kreditnej, či debetnej karty. Tento proces je trochu zdĺhavejší, ale veríme, že čoskoro bude platba kreditnou kartou spustená.
a

V akých teplotách môžu byť používané silikónové šperky?

Naše silikónové šperky môžu byť vystavované teplotám od -60°C až po 200°C. Môžete ich preto kľudne dať do mrazničky a mikrovlnky. Taktiež môžete použiť horúcu vodu na sterilizáciu.
a

Aká je dĺžka silikónových náhrdelníkov?

Štandardne 70 cm. Niektoré náhrdelníky sú 90 cm dlhé. Mohutnejšie viacradové náhrdelníky majú dĺžku cca 65 cm. Náhrdelníky pre oteckov majú 100 cm. Dĺžku jednotlivých modelov máme uvedenú pri výrobkoch. Ak je pre vás uvedená dĺžka príliš veľká, môžete si ju ľahko skrátiť a nastaviť podľa vlastných potrieb. Ak by ste potrebovali ešte dlhší náhrdelník, neváhajte nám to uviesť pri vašej objednávke, alebo nás kontaktujte.