10 dôvodov prečo mať silikónový náhrdelník na kojenie

Silikónový náhrdelník na kojenie je určený hlavne pre štýlové mamičky dojčiat a batoliat. Veľmi dobre poslúži i pre dospelých a väčšie deti so zlozvykom obhrýzania. Tento dojčenský náhrdelník nielenže zdobí mamičku, ale je pre ňu i veľkou pomôckou, nakoľko plní niekoľko funkcii.

Zhrnuli sme desať možností využitia silikónového náhrdeníka: 

1. Zábavka pri kojení 
Upúta pozornosť dieťatka pri kojení alebo pití z fľašky. Jeho ručičky budú tak zaneprázdnené naťahovaním náhrdelníka a nie ťahaním za vlásky mamičky, škriabaním, či naťahovaním odevu.


2. Hračka počas nosenia
Slúži ako hračka pri nosení v šatke alebo ergonomickom nosiči, ktorá vám nespadne na zem. Dieťa sa môže počas nosenia s náhrdelníkom hrať a žužlať ho.   

Pomôcka pri prerezávaní zúbkov3. Pomôcka a úľava pre deti, ktorým idú zúbky
Kojo náhrdelník je vynikajúcou pomôckou pri prerezávaní zúbkov cez ďasná vášho dieťatka, ktorá uľaví pri bolestiach. Silikónové koráliky sú veľmi jemné a mäkké pre detské ďasná a prerezávajúce sa zúbky. Pre väčšiu úľavu môžete náhrdelník nechať schladiť na chvíľu v chladničke. 

4. Elegantne ozdobí mamičku
Slúži ako šperk, ktorý dotvorí Váš outfit. Môžete ho kľudne nosiť aj keď idete von bez dieťatka.

Náhrdelník vhodný aj do vody5. Vhodný aj do vody
S týmto náhrdelníkom môžete ísť kľudne do vody. Určite to ocenia mamičky, ktoré chodia s dojčiatkami alebo batoliatkami na plávanie. Detičky tak budú mať so sebou zábavku, ktorú dôverne poznajú. Dieťatko sa s ním môže hrať aj počas kúpania. Taktiež Vás môže skrášliť počas dovolenky pri mori alebo na kúpalisku a zároveň budete mať pri sebe neustále kúsadlo a zábavku pre drobca.

Žužlanie počas cesty autom6. Zabaví pri cestovaní a prechádzke
Náhrdelník môžete zavesiť na autosedačku alebo kočík, aby ho malo dieťatko stále po ruke. U nás dokonca pomáha, ak sme na návšteve u priateľov, na stretnutí alebo v reštaurácii. Zvesím ho z krku a malinký s ním behá, hrá sa s ním a žužle.

7. Náhrada cumlíka
V poslednom čase dostávam veľa správ od mamičiek, že náhrdelník je skvelou náhradou cumlíka. Žužľanie náhrdelníka dokáže deti upokojiť.

Pomôcka pri obhrýzaní nechtov8. Ideálne pre ľudí so zlozvykom obhrýzania
Deti a dospelí, ktorí obhrýzajú (napr. písacie potreby, nechty), vyžadujú istý stimul v ústnej dutine v podobe cmúľania a satia. Obhrýzanie písacích potrieb môže byť aj nebezpečné. Do úst sa tak dostáva množstvo baktérií a deti môžu prehltnúť aj odlomené časti pier alebo ceruziek. Vyskúšajte preto bezpečnejší variant v podobe silikónových náhrdelníkov, ktoré môžete mať stále pri sebe. Teda pardon, stále pri puse :)

Senzorická pomôcka9. Senzorická pomôcka
Mäkké koráliky s rôznymi tvarmi a farbami sú ideálne pre hru s vaším dieťaťom. Stimuluje rozvoj zmyslov dieťaťa. Deti oboznámi s farbami a tvarmi. Je výbornou senzorickou pomôckou i pre deti s autizmom.

10. Šperky vhodné aj pre ľudí s alergiou na kovy
Nenosíte šperky a bižutériu z dôvodu alergie na kovy? Tie naše silikónové môžete! Silikónové náhrdelníky a náramky vám nespôsobia žiadnu alergickú reakciu, nakoľko neobsahujú žiadne ťažké kovy.